Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Nedir? Nasıl Hizmet Alınır?

Açıklama: Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, gelişimsel süreci normal ilerlemeyen, eğitim ve
Kategori: Tanıtım Haberleri
Eklenme Tarihi: 11 Mayıs 2020
Geçerli Tarih: 17 Ocak 2022 01:51
Site: Ümraniye Ekspres
URL: http://www.umraniyeekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=1330


öğretim programlarından kısmi olarak yararlanmakta olan ya da tam olarak yararlansa da ek olarak destek eğitim programına ihtiyacı olan bireylere; özel olarak hazırlanmış yöntem ve araçlar ile ve bunun için hazırlanmış alanlarda eğitim veren kurumlardır.

Hizmet almak isteyen ailelere yönelik bu kurumlardan biri olan, Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2014 yılında Basamak Danışmanlık olarak kurulmuş, ardından devlet desteği ile hizmet alınabilen bir özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi olarak hizmetini sürdürmektedir. Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, otizm, öğrenme güçlüğü(disleksi), dil ve konuşma bozuklukları ve zihinsel yetersizlik, ergoterapi gibi alanlarda ihtiyaç duyulan özel eğitim hizmetleri verilmektedir.

Bunun yanında,
• Aile danışmanlığı,
• Gelişim, Dikkat, dil ve zeka testlerinin uygulanması hizmetleri de verilmektedir.

2017 yılında merkezimiz Ümraniye’de açılmıştır. Açılan binamız, modern bir özel eğitim merkezinin gerekliliklerini göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Merkezimizde, özel eğitim ve psikolojik danışmanlık hizmetleri ile beraber, ergoterapi, yaratıcı drama ve spor hizmetleri de bulunmaktadır. Basamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak disiplinler arası iş birliği ve birlikte çalışmanın oldukça önemli olduğunun farkındayız ve bu ilkemiz ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu nedenle, merkezimizde farklı branşlarda alanında uzman hocalar işbirliği içinde çalışmakta aynı zamanda çocuk psikiyatristleri, çocuk nörologları ve okullar ile koordineli olarak ilerleyerek çocuğunuzun gelişimine en doğru katkıyı sağlayacak hizmet vermeyi hedeflemekteyiz.

Detaylı bilgi için;
www.basamakozelegitim.com
Telefon: 0216 639 0 100- 0546 639 0 100
Mail: info@basamakozelegitim.com Adres: Madenler Mahallesi Berrak Sokak No: 8 Ümraniye/İstanbul (Çekmeköy Metro Durağı Karşısı)