Çanakkale Zaferi törenlerle kutlandı

Açıklama: Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü Ümraniye’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Kategori: Güncel Haberler
Eklenme Tarihi: 19 Mart 2015
Geçerli Tarih: 10 Temmuz 2020 03:40
Site: Ümraniye Ekspres
URL: http://www.umraniyeekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=1290


Ümraniye Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ümraniye Anadolu Lisesi’nin düzenlediği, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü Ümraniye’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.


18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferlerinin 100. yıldönümü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Atakent Kültür Merkezinde düzenlenen bir etkinlikle kutlandı.

Törene Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek, Ümraniye Belediye Başkan Vekili Mustafa Küçükkapdan, Ümraniye Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Ümraniye Anadolu Lisesi Müdürü Muhterem Yıldız ve Okul Müdürleri katıldı. Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü nedeniyle Ümraniye Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Anma Programı” izleyenlere duygusal anlar yaşattı. Programa saygı duruşu, İstiklal Marşının söylenmesi ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı.


Ümraniye Anadolu Lisesi öğrencilerinin Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak hazırladığı ve oynadığı “Çanakkale Geçilmez” adlı tiyatro oyunu sergilendi. Şiirlerin ve kahramanlık türkülerinin de okunduğu programda, “Çanakkale Savaşlarının” anlatıldığı belgesel sunumu da yapıldı.


Programı hazırlayan öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eden Ümraniye Anadolu Lisesi Okul Müdürü Muhterem Yıldız’ın konuşmasının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen; Üzerinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını bizlere armağan eden, milletimizin varlığının, birliğinin ve beraberliğinin ölümsüz sembolleri aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.


Daha sonra konuşmasını yapan Ümraniye Kaymakamı Mustafa Çek; “Çanakkale Şehitlerimizi anmak adına bir dizi etkinlik sebebiyle Saraybosna’da bulunan Belediye Başkanı Sayın Hasan Can’ın sizlere selamlarını iletiyorum” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti “Milletimizin yenilmezliğinin en umutsuz anlarda başarısını gösteren tüm şehitlerimizi minnet ve şükran duygularıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” ifadelerinde bulundu.


Öğrencilerin hazırladığı fotoğraf, maket ve resim sergisini gezen konuklara, program sonunda Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı takvim ve dergi hediye edildi.