Ümraniye Belediyesi Aşure Dağıttı

Açıklama: Ümraniye Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle binlerce Ümraniyeliye aşure ikramında bulundu.
Kategori: Dernek Haberleri
Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2013
Geçerli Tarih: 10 Temmuz 2020 03:56
Site: Ümraniye Ekspres
URL: http://www.umraniyeekspres.com/haber/haber_detay.asp?haberID=1166


Ümraniye Belediyesi,  Muharrem ayı nedeniyle Ümraniye Meydan’da kurulan stantta binlerce Ümraniyeliye aşure ikramında bulundu.


Ümraniye Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı münasebetiyle Ümraniye Meydan’da kurulan stantta binlerce Ümraniyeliye aşure ikram etti. Yoğun katılımın yaşandığı programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye İlçe Müftüsü Ercan Aksu,  Ak Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Sami Yazgaç, Belediye Başkan Yardımcıları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


BAŞKAN HASAN CAN, “ÜMRANİYELİLERLE BU GÜZEL GELENEĞİ PAYLAŞMAYA VE TATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Güzel bir geleneğimizi icra etmek için bir aradayız. Muharrem ayı hicri takvimin birinci ayıdır. Tarih içerisinde çok önemli hadiselerin gerçekleştiği bir aydır. İslam tarihinde bize üzüntü veren ve bütün Müslümanların gözyaşı dökmesine vesile olan, Hz. Hüseyin’in şehit edildiği aydır Muharrem ayı. Tarih boyunca birçok ümmetin geleneği olmuş bu günde Müslümanların geleneği olarak hayatımızda vardır ve devam ediyor. Her sene muharrem ayında bütün Ümraniyelilerle bu güzel geleneği paylaşmaya ve tatmaya çalışıyoruz. Burada gerçekleşen aşure programının yanı sıra, 50 binin üzerinde aşure dağıtımı Ümraniye’nin 20 ayrı noktasında da devam edecek.  Muharrem ayının bereketinin hepimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.


Daha sonra Ümraniye Müftüsü Ercan Aksu’nun dua etmesinin ardından aşure dağıtımına geçildi. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve beraberindekiler vatandaşlara aşure dağıttı.

Muharrem ayı vesilesiyle 50 binin üzerindeki kişiye aşure dağıtımları, Ümraniye’nin 20 ayrı noktasında önümüzdeki günlerde de devam edecek.