ÜMRANİYE EKSPRES
Anasayfa | Hakkımızda | İletişim | Künye | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle


-

HABER ARA


Gelişmiş Arama


-

EN ÇOK OKUNANLAR-

ANKET

Ümraniye'de Yaşamaktan Memnun Musunuz?
Tüm Anketler-
 
ipek eşarp fular kumaş baskı
web tasarım
web sitesi ajansı
köyden yayladan ürünler
yöresel karadeniz ürünleri
giresun yöresel ürünleri
kaligrafi hat yazı
kiralık fotokopi yazıcı
online sertifika
xerox toner drum fuser
mutfak banyo dolabı
üçlü ranza modelleri
istanbul dekorasyon tadilat
fotoğraf baskısı
evden ek iş
kurumsal temizlik ürünleri
 
ünal dijital
ünal toner merkezi
kravat
düğün fotoğrafçısı
 
Ä°stanbul Seks Shop
Sex Shop
Seks Oyuncakları


-

Selçuk Paker Anadolu Lisesi’nin Büyük Başarısı

Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi’nin 2019 Yılı Erasmus+ Okul Eğitimi KA229 Okullar

Kategori  Kategori : Kültür / Sanat
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 26823
Tarih  Tarih : 21 Ocak 2020 13:11

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Arası Değişim Ortaklıkları kapsamında ortak olarak başvurduğu proje Ulusal Ajans tarafından hibelendirilmeye layık görüldü.

Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi’nin ortağı olduğu Erasmus+ Ka229 “Meet Europe Through Educational Comics and Creative Writing” (Yaratıcı yazarlık ve çizgi romanlar aracılığıyla Avrupa ile tanış) isimli proje iki yıl boyunca Avrupa’dan çeşitli okullar ile birlikte sürdürülecek. Yunanistan’ın koordinatör olduğu projede Türkiye, Letonya, İtalya, Portekiz ve Çekya ülkeleri ortak olarak yer alacak.

AMAÇ; MOTİVASYON, OKUL AİDİYETİ VE KÜLTÜRLER ARASI İLETİŞİM
Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi AB Projeleri Ekibi, “Bu proje sayesinde öğrencilerimizin karşılaştıkları gençlik sorunlarını çizgi romanlar aracılığıyla ifade edebilecekleri bir alan açılması hedeflenmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin öğrenme motivasyonlarını yükseltmek ve okula karşı aidiyet duygularının güçlendirmek amaçlanmıştır. Bunun yanı sıra projede görev alan öğretmenlerin mesleki yeterlilikleri arttırılarak proje hazırlama, sürdürme konularında tecrübe kazanmaları sağlanacaktır.” şeklinde bilgi verdi.

Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi AB Proje Ekibi, Erasmus projesinin önemli bir diğer katkısını ise şöyle açıkladı: “Projenin amaçlarından biri de kültürler arası iletişimin ve etkileşimin arttırılmasıdır. Bu kapsamda her ülkede gerçekleşecek olan öğrenme-öğretme faaliyetleri kapsamında kültürel faaliyetlere de yer verilmiştir. Aralık ayında gerçekleştirdiğimiz Yunanistan hareketlilğinde ev sahibi okulun önderliğinde Selanik’in tarihi ve turistik yerlerine (Atatürk’ün Evi, Aristoteles Meydanı, City of Vergina gibi.) geziler düzenlendi. Bu sayede ekibimiz Selanik şehrini yakından tanıma şansını yakaladı. Aynı şekilde biz de misafirlerimizi ağırlarken onlar için İstanbul’u ve kültürümüzü tanıtan faaliyetler planlayacağız.”

İLK HAREKETLİLİK SELANİK’TE
Atakent Şehit Selçuk Paker Lisesi, AB Proje Ekibi’nde görevli proje koordinatörü Çiğdem Mazlumoğlu, İngilizce öğretmenleri Zuhal Bişkin, Himmet Turan ve felsefe öğretmeni Erdal Fırıncıoğulları projenin uluslararası ilk hareketliliği kapsamında Yunanistan/Selanik’te bulunan “7th Vocational School of Thessaloniki” okulunda 8/12/2019-14/12/2019 tarihleri arasında Creative Writing (Yaratıcı Yazarlık) konusunda çalışmalar gerçekleştirdi.

ATAKENT ŞEHİT SELÇUK PAKER ANADOLU LİSESİ’NİN TASARLADIĞI LOGO PROJENİN RESMİ LOGOSU SEÇİLDİ
Atakent Şehit Selçuk Paker Anadolu Lisesi AB Proje Ekibi projenin başladığı günden bugüne neler yaptıklarını anlatırlarken öne çıkan bir başarının daha altını çizdiler. “Projemizin başladığı Eylül 2019 tarihinden bu yana okulumuzdaki öğretmenlerimiz ve velilerimiz ile toplantılar düzenlenerek proje ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Projenin kabul duyurusu tüm sınıflarda yapılarak projede görev almak isteyen öğrenciler ile İngilizce mülakatlar yapıldı ve komisyon tarafından İngilizce yeterlilikleri uygun bulunan öğrenciler ile proje ekibi oluşturuldu. Erasmus+ Günleri kapsamında yaratıcı yazarlık ve çizim atölyeleri düzenlendi. Proje logosunu belirlemek için logo tasarım atölyesi gerçekleştirildi. Tüm katılımcı ülkelerin hazırlamış olduğu logolar arasında okulumuz öğrencisi İlayda Aydın’ın hazırladığı logo en çok oyu alarak projenin resmi logosu seçildi.”Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Oğuzhan K. Oğuzhan K.
Ümraniye Mesire Alanı ve Bayanların İğrençliği


FACEBOOK FAN SAYFASI

SON DAKİKA HABERLERİ

HAVA DURUMU

TAKVİM-

GOOGLE ARAMA
-

UmraniyeEkspres.Com - Copyright © 2010
Ümraniye Ekspres'te yayınlanan hiç bir haber, fotoğraf ve yazı yazılı izin olmadığı sürece kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Teknik Destek & Web Tasarım:
Altyapı: Mydesign
Mail: info@umraniyeekspres.com