ÜMRANİYE EKSPRES
Anasayfa | Hakkımızda | İletişim | Künye | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle


-

HABER ARA


Gelişmiş Arama


-

EN ÇOK OKUNANLAR-

ANKET

Ümraniye'de Yaşamaktan Memnun Musunuz?
Tüm Anketler-
 
ipek eşarp fular kumaş baskı
web tasarım
web sitesi ajansı
köyden yayladan ürünler
yöresel karadeniz ürünleri
giresun yöresel ürünleri
kaligrafi hat yazı
kiralık fotokopi yazıcı
online sertifika
xerox toner drum fuser
mutfak banyo dolabı
üçlü ranza modelleri
istanbul dekorasyon tadilat
fotoğraf baskısı
evden ek iş
kurumsal temizlik ürünleri
 
ünal dijital
ünal toner merkezi
kravat
düğün fotoğrafçısı
 
Ä°stanbul Seks Shop
Sex Shop
Seks Oyuncakları


-

Deniz Feneri'nin Hedefi 300 Bin

Deniz Feneri Bu Yıl Türkiye’de ve 32 Ülkede 300 Bin Kişiye Kurban Eti Ulaştırmayı Hedefliyor.

Kategori  Kategori : Güncel Haberler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 5801
Tarih  Tarih : 17 Eyl?l 2015 14:54

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

Deniz Feneri kurban hisse bedeli yurt içinde 680 TL, yurt dışında 360 TL olarak belirlendi.

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz 2015 Kurban organizasyonuyla ilgili olarak şu açıklaması yaptı;

Derneğimiz, yıllardır kendisine emanet edilen iyilikleri gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu yıl da hayırseverlerimize vekâleten keseceğimiz kurbanların etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştıracağız.

Deniz Feneri Derneği, kurbanları İslami kurallara uygun olarak kesmek suretiyle bağışçılarımızın vekâletlerini yerine getirecek. Yurtiçi kesimleri sırasında Deniz Feneri görevlileri ve noter hazır bulunuyor.  Yurtdışı kesimlerimiz de dernek görevlileri nezaretinde ve İslami usullere uygun olarak gerçekleştiriliyor. Kurban etleri ülkemizin dört bir yanındaki dul, yetim ve öksüzler başta olmak üzere, Deniz Feneri tarafından yoksulluğu tespit edilmiş binlerce aileye ulaştırılıyor.

Deniz Feneri Derneği bu yıl Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 32 ülkesinde kurban kesimi yapacak. Bununla ilgili tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu yıl Türkiye dışında Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler / Moro, Filistin, Gana, Gürcistan, Irak, Karadağ, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tanzanya, Tayland / Patani,  Uganda, Yemen ve Zimbabwe'de kurban kesimi yapacağız.  

Bu ülkelerde toplam 300 bin ihtiyaç sahibine kurban eti dağıtmayı hedefliyoruz.

Türkiye’de ise farklı illerde yapacağımız kurban kesimi ile 5 bin kimsesiz, yoksul ve naçar kişiye kurban eti ulaştıracağız.

Bütün yardım çalışmalarımızda olduğu gibi kurban organizasyonumuzda da  gönüllülerimizin büyük katkı ve desteğini alıyoruz.

Kurban ibadetini ihtiyaç sahibi ile hayırsever kişi arasında kurduğumuz köprüyle en güzel en anlamlı şekilde yaşamaya gayret gösteriyoruz.    

Kurban hisse bedeli
Deniz Feneri kurban organizasyonunda hisse bedelini yurt içinde 680 TL, yurt dışında 360 TL olarak belirledi. Balkanlar için hisse bedeli 450 TL, Filistin için 1100 TL,

Suriye için ise 680 TL olarak tespit edildi. Bu farklılıkların sebebi ise, coğrafi şartlara dayalı olarak bölgelerdeki kurbanlık hayvan maliyetlerinin değişkenliği. 

Kurban Kesim Bilgilendirmesi
Deniz Feneri, bağışçılarını kurbanlar kesildikten hemen sonra SMS ile bayram sonrasında ise kurban kesim sertifikası ile bilgilendiriyor. Deniz Feneri, bağışçılarına isimlerinin okunarak kurbanlarının kesildiğini gösteren, kişiye özel kurban kesim video görüntüleri de ulaştırıyor.

2 Dakikada Kurban Bağışı
Deniz Feneri, bağışçılarına iki dakikada kurban bağışı yapma imkânı sunuyor. www.denizfeneri.org.tr adresli internet sitesi üzerinden kredi kartı ile online ya da 0212 414 60 60 no’lu çağrı merkezini aramak suretiyle kolayca bağış yapma fırsatı sunuyor.

Hesap Numarası Vermeden Bağış
Kredi kartı kullanmayan bağışçılar ise Halkbank, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Kuveyt Türk, Albaraka Türk ve Vakıfbank şubelerinden tahsilat ekranları sayesinde kolayca bağış yapabiliyorlar.

Deniz Feneri Derneği’ne ayrıca Garanti, Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası aracılığıyla da kurban bağışı yapılabiliyor. (Not: Tahsilat ekranlı olmayan bu bankalardan yapılan kurban bağışı dekontlarının 0212 415 61 61’e fakslanması gerekiyor.)

Deniz Feneri Derneği’ne, çeşitli noktalarda açılacak tanıtım ve bağış kabul stantlarından ve dernek merkezlerinden de kurban bağışı yapılabiliyor.

Fotoğrafların orijinali için: https://yadi.sk/d/f8-c60ZrijRjz
Bilgi İçin
Rahşan OTO  - Deniz Feneri Derneği Medya İlişkileri Sorumlusu
0212 414 60 60 /1113 – 0533 566 62 38

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Oğuzhan K. Oğuzhan K.
Ümraniye Mesire Alanı ve Bayanların İğrençliği


FACEBOOK FAN SAYFASI

SON DAKİKA HABERLERİ

HAVA DURUMU

TAKVİM-

GOOGLE ARAMA
-

UmraniyeEkspres.Com - Copyright © 2010
Ümraniye Ekspres'te yayınlanan hiç bir haber, fotoğraf ve yazı yazılı izin olmadığı sürece kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Teknik Destek & Web Tasarım:
Altyapı: Mydesign
Mail: info@umraniyeekspres.com