ÜMRANİYE EKSPRES
Anasayfa | Hakkımızda | İletişim | Künye | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle


-

HABER ARA


Gelişmiş Arama


-

EN ÇOK OKUNANLAR-

ANKET

Ümraniye'de Yaşamaktan Memnun Musunuz?
Tüm Anketler-
 
ipek eşarp fular kumaş baskı
web tasarım
web sitesi ajansı
köyden yayladan ürünler
yöresel karadeniz ürünleri
giresun yöresel ürünleri
kaligrafi hat yazı
kiralık fotokopi yazıcı
online sertifika
xerox toner drum fuser
mutfak banyo dolabı
üçlü ranza modelleri
istanbul dekorasyon tadilat
fotoğraf baskısı
evden ek iş
kurumsal temizlik ürünleri
 
ünal dijital
ünal toner merkezi
kravat
düğün fotoğrafçısı
 
Ä°stanbul Seks Shop
Sex Shop
Seks Oyuncakları


-

Bilir, Matbaacılığı Anlattı

Matbaacılık Sektöründe kaliteli çalışmalara imza atan ve 15 yıldır aralıksız hizmet veren genç girişimci Niyazi Bilir

Kategori  Kategori : Teknoloji
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 28555
Tarih  Tarih : 27 ?ubat 2014 04:19

11 Punto 13 Punto 15 Punto 17 Punto

ile kısa bir söyleşi yaptık. Sizlerle paylaşıyoruz.

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

1978 Yılında Giresun’un Görele ilçesinde doğdum, ilköğrenimi Köy ilköğretim okulunda, orta öğrenimi ve liseyi İstanbul’da tamamladım. Matbaa sektörüne çıraklık yaparak başladım, 1997 yılında Üsküdar’da küçük bir işletme kurarak kendi işimi yapmaya karar verdim, 1998 ve 1999 yılları arasında askerlik görevi dolayısıyla ara vermek zorunda kaldım ve 1999 sonundan itibaren aralıksız olarak Bilir Matbaacılık sektörde müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Kişisel olarak sosyal çalışmalara da önem veriyorum. Bu sebeple de birçok sivil toplum örgütündefarklı görevler aldım.Bir dönem kendi köyümün dernek başkanlığını yürüttüm.

Sektörde Kendinizi Nasıl tanımlıyorsunuz?

Matbaacılık sektöründe eskiler hep nerde o eski işler, nerde o eski kar oranları diye söze başlarlar. Matbaalar tabi ki eski kar oranlarıyla çalışmıyor ama eski teknoloji ile de çalışmıyor. Sektör her an yeni iş koşulları ve çalışma şartları ortaya koyuyor, dolayısıyla sizi hem kendinizi yenilemeye hem de farklı yenilikler üretmeye mecbur bırakıyor.

Biz; işlerin durumuna göre 25 kişi civarında bir ekiple çalışıyoruz, sektörün gerisinde kalmamak, hatta bir adım önünde gitmenin yollarını arıyoruz. Rekabetin çok sert ve acımasız olduğu, piyasa koşullarının günden güne değiştiği ve zorlaştığı bir ortamda, bulunduğumuz konumda güçlenmeyi ve piyasada daha etkin pazar oluşturmayı hedefliyoruz.

Matbaaların içinde bulunduğu durumu özetler misiniz?

Matbaacı denilince akla vizyonu geniş ve entelektüel insanlar gelmeli, ne yazık ki ülkemizde matbaacı denilince, elinde çantası sokak sokak kartvizit siparişi toplayan insanlar akla geliyor. Bunu kimseyi küçümsemek için söylemiyorum ama bu durum sokak pazarlamacılarının yaptığı tencere tava satma işinin bizim mesleğimize bulaştığının bir göstergesidir.

Size göre Ticaret nasıl yapılmalı?

Ben kişisel olarak özellikle ticaretle uğraşan insanların yaptığı işin her ayrıntısını çok iyi bilerek, en iyi şekilde yapmaları gerektiği kanaatindeyim. İnsanlar işlerini iyi bilmedikleri ve takip etmedikleri sürece yanında çalıştırdıkları personeline, çözüm ortaklarına,meslektaşlarınave aynı zamanda müşterilerine zarar veriyorlar. Ticarette sistem olmalı, disiplin olmalı, iyi koordinasyon olmalı. Üretim yapıyorsanız mümkün olduğunca konusuna hakimbir ekiple çalışmak zorundasınız.

2008 yılındaki finansal kriz sizin firmanızı da etkiledi mi?

Son yıllarda ki finansal krizlerbir çok sektörü etkilediği gibi Matbaacılık, Basım Yayın sektörünü de fazlasıyla etkiledi, bazı matbaalar kapanırken, bazıları iflas erteleme verdiler, biz firma olarak iş yapamamaktan ziyade tahsilat sıkıntısı yaşadık. İş yaptığımız bazı firmaların ödemelerini aksatması bizi çeşitli tedbirler almaya ve yatırım yapmamaya zorladı. 2009 yılında firmamızı aile şirketinden kurumsal yapıya döndürme çalışmalarını başlattık.Bu süreçte üretim sistemimizi, satış ve pazarlama birimimizi daha etkin bir hale getirdik. Bu çalışmaların sonucunda da sektöründe söz sahibi bir çok kurumsal firma ile çalışmaya başladık.Ayrıca 2010 yılından itibaren kalite yatırımlarına önem verdik ve TS EN ISO 9001:2008 Kalite belgesi aldık, ISO kalite sistemi ile birlikte müşteri memnuniyetini daha üst seviyeye çıkardık. 2012 ve 2013 yıllarında ise makine ekipman yatırımlarına önem verdik. Makine parkurumuza Heidelberg SM 52-4 ofset baskı makinesini ekleyerek birçok işi kendi bünyemizde çözer hale geldik.

Müşterilerinize nasıl bir hizmet veriyorsunuz?

Biz Müşterilerimize; Yaklaşık 650m2 olan üretim ve planlama alanımızda, idari kısım (muhasebe ve satış), grafik tasarım, Tabaka üretim bölümü ve Sürekli Form üretim bölümlerimizle,
Sürekli Form Fatura’dan ciltli Fatura’ya Yazar Kasafaturasından, barkotlu Fatura’ya, Broşür’denKartvizit’e, Kantar fişinden yıl sonu numaralı defterlerine, Ajanda’danspralli defterlere, Makbuz’dan Banka dekontlarına, Afiş’ten Kataloğa, Etiket’ten Ürün Kartelası’na, Bloknot’tanMasa takvimine, Düğün davetiyesinden Dergi’ye yüzlerce farklı üretim yapıyoruz. Ayrıca yerel seçime yönelik muhtar afişleri, muhtar broşürleri, belediye başkan adayı afişleri, aday tanıtım broşürleri, aday kartvizitleri ve aday promosyon ürünleri üretiyoruz, Her gün en küçük satış kaleminden en büyük satış kalemine kadar, İstanbul içi sevkiyatlarımızı kendi araçlarımızlaİstanbuldışı siparişlerimizi ise anlaşmalı olduğumuz kargo ile teslim ediyoruz.

Siz Giresun Görelelisiniz ve hemşeri derneklerinde önemli katkılarda bulundunuz, bu konuda bu günkü hemşehri dernekçiliği hakkında söyleyeceğiniz bir şey var mı?

Biz aile olarak sosyal ve kültürel çalışmalara önem veriyoruz, insanlar sosyal bir çevreden geliyorsa empati yapması ve başkalarını daha iyi anlayabilmesi kolaylaşır, çünkü farklı bir çok düşünceden insanlarla hasbihal etme olanakları bulmuşlardır. Ben de bir çok sivil toplum çalışmalarına katıldım ve fırsat buldukça katılmaya devam ediyorum, ancak hemşeri derneklerinde yapılan çalışmaların birinci önceliği sosyal ve kültürel çalışmalar olması gerektiği kanaatindeyim, hemşeri dernekleri siyasilere ayar vermek için veya bazı kişileri siyasette bir yerlere taşımak için kullanılırsa asıl görevinden uzaklaşmış olur ve buda uzun vadede yozlaşmayı getirir, bunu söylerken derneklerde önemli çalışmalar yapmış ve yaptığı çalışmalar siyaset adamlarının ilgisini çekmiş kişileri tenzih ederim, tabi ki onlar siyasetin içinde görevler alacaklar daha büyük sivil toplum kuruluşu olan siyasi partiler sayesinde milletine hizmet edecekler, ama biz şu bölgede çoğunluktayız bizim ilçemizde bir aday belirleneceği zaman önce bizden biri olacak diye bir şey söylemek çok uygun olmaz. Ne yazık ki hemşeri dernekleri bilinçli veya bilinçsizce bu tür diyalogların içine giriyorlar.

Bilir Matbaacılık Kağıt Ürünleri ve Kırt. Malz. San. Tic. Ltd. Şti.

Ihlamurkuyu Mahallesi, Alemdağ Caddesi Yeni İstanbul Çarşısı A Blok No: 34-35 | 34771 Ümraniye - İstanbul - TÜRKİYE

Tel : 0216 611 60 01 pbx | 112 Dhl | 0216 611 60 52 | 0216 611 86 10 | Faks : 0216 611 60 53

e.mail : niyazibilir@bilirmatbaa.com.tr­ | info@bilirmatbaa.com.tr | bilirmatbaa@gmail.com web : www.bilirmatbaa.com.tr

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Oğuzhan K. Oğuzhan K.
Ümraniye Mesire Alanı ve Bayanların İğrençliği


FACEBOOK FAN SAYFASI

SON DAKİKA HABERLERİ

HAVA DURUMU

TAKVİM-

GOOGLE ARAMA
-

UmraniyeEkspres.Com - Copyright © 2010
Ümraniye Ekspres'te yayınlanan hiç bir haber, fotoğraf ve yazı yazılı izin olmadığı sürece kaynak gösterilerek dahi kullanılamaz.
Teknik Destek & Web Tasarım:
Altyapı: Mydesign
Mail: info@umraniyeekspres.com